Eko Kurzeme piedalās izzinošā velobraucienā #Velo #Šķiro #Ripo

20.09.2017

Skaistajā un saulainajā 16. septembra rītā sākās ilgi gaidītais izzinošais velobrauciens #Velo #Šķiro #Ripo. Pie Grobiņas pilskalna ieradās vairāk kā 100 aktīvās atpūtas cienītāji, kas bija gatavi doties piedzīvojumā.

Velo pasākums iesākās ar braucienu pa mazajām Grobiņas ielām un ārā no Grobiņas uz lavandas saimniecību Lavandervilla. Tur velodraugus laipni uzņēma Lavandu saimniece Zane, kura ļoti interesanti pastāstīja par lavandu audzēšanu un izmantošanu Latvijā, kā arī izsmeļoši atbildēja uz katru interesentu jautājumu. Noslēgumā visi tika pacienāti ar gardu lavandas tēju un bumbieru-lavandu ievārījumu.

Pēc tējas nobaudīšanas brauciena dalībnieki devās uz Cirkus laukumu Grobiņā, kur tos jau gaidīja Eko Kurzeme un Latvijas Zaļā punkta pārstāves. Zaļā punkta meitenes pastāstīja un arī uzskatāmi parādīja, kā un kāpēc jāšķiro atkritumi. Bija arī iespēja laimēt balvas atbildot, uz speciālistu uzdotajiem jautājumiem par atkritumu šķirošanu.

Ar iegūtajām jaunajām zināšanām velobraucēji devās uz nākamo kontroles punktu, šoreiz nomainot ceļu ar asfalta seguma uz meža ceļiem, kur jau parādījās pirmās dubļu peļķes. Tās sevišķi priecēja mazākos pasākuma dalībniekus. Šajā kontrolpunktā Latvijas Valsts mežu speciālisti Dace un Raimonds bija priecīgi redzēt tik kuplu skaitu dalībnieku un labprāt padalījās ar interesantiem faktiem par meža daudzveidību un nozīmi mūsu dzīvē. Izrādās, ka visi Latvijas meži kopā saražo skābekli, kas pietiktu 30 miljoniem cilvēku! Tātad ne velti saka, ka meži ir mūsu bagātība.

Tālāk ceļš aizvijās cauri mežam, kur vietām bija jau diezgan nopietnas dubļu peļķes, bet nekas nespēja apturēt īstus velobraukšanas cienītājus. Un tā dalībnieki nonāca pie pēdējā izzinošā kontrolpunkta - Liepājas RAS. Šeit varēja uzzināt par to, kā atkritumus šķiro un pārstrādā tālāk, kā arī to, ka atkritumus var izmantot par atjaunojamās enerģijas avotu ražojot elektrību

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 63407315; 22013939
Certificate

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv

Privātuma politika

Lietojot ekokurzeme.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku.