No 2020.gada mainīsies tarifs par nešķiroto atkritumu noglabāšanu poligonā

08.11.2019

Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu, no 2020.gada 1.janvāri celsies dabas resursu nodoklis (DRN) par sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā. Attiecīgi mainīsies arī „Liepājas RAS” poligona „Ķīvītes” tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā. Par atkritumu noglabāšanu poligonā nākamgad būs jāmaksā 54.96 eiro bez PVN par vienu tonnu, kur iekļauts arī DRN pieaugums no līdzšinējiem 43,00EUR/t uz 50,00EUR/t. Ņemot vērā, ka atkritumu apglabāšanas izmaksas veido lielāko daļu atkritumu apsaimniekošanas tarifā, gaidāmās izmaiņas skars arī izmaksas par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Pamatojoties uz minēto un saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39.panta 1. un 12. daļu, turpmāk SIA "Eko Kurzeme" apkalpotajos reģionos noteikti šādi tarifi:  

  • Liepājas pilsētā, Pāvilostas, Grobiņas un Aizputes novados maksa par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 14.58 EUR/m3 bez PVN, tajā skaitā – apsaimniekotāja izmaksas 7,05  EUR/m3 bez PVN,  poligona tarifs (ietverot DRN) – 7,53  EUR/m3 bez PVN.
  • Durbes novadā maksa par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 16,01 EUR/m3 bez PVN, tajā skaitā – apsaimniekotāja izmaksas 8,48 EUR/m3 bez PVN,  poligona tarifs (ietverot DRN) – 7,53  EUR/m3 bez PVN.
  • Saldus novadā maksa par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 16,38 EUR/m3 bez PVN, tajā skaitā – apsaimniekotāja izmaksas 9,92  EUR/m3 bez PVN,  poligona tarifs (ietverot DRN) -  6,46  EUR/m3 bez PVN.
  • Brocēnu novadā maksa par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 18,82  EUR/m3 bez PVN, tajā skaitā – apsaimniekotāja izmaksas 11,29  EUR/m3 bez PVN,  poligona tarifs (ietverot DRN) – 7,53  EUR/m3 bez PVN.
  • Skrundas novadā maksa par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 16,96  EUR/m3 bez PVN, tajā skaitā – apsaimniekotāja izmaksas 9,43  EUR/m3 bez PVN,  poligona tarifs (ietverot DRN) – 7,53  EUR/m3 bez PVN.

Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksu veido sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā, DRN, maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un citas pakalpojuma sniedzēja izmaksas.

Lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem un uzņēmumiem samazināt izmaksas par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eko Kurzeme” piedāvā dažādas iespējas atkritumu šķirošanai, kā arī ik gadu investē publiskās infrastruktūras paplašināšanā, padarot to sabiedrībai vēl pieejamāku un ērtāku. Atgādinām, ka, šķirojot mājsaimniecībā vai uzņēmumā radītos atkritumus, iedzīvotājiem ir iespēja samazināt izmaksas par nešķiroto atkritumu izvešanu un apglabāšanu poligonā. Šķiroto atkritumu apsaimniekošanu SIA “Eko Kurzeme” savos apkalpotajos novados nodrošina bez maksas.

Likumā noteikts, ka DRN mērķis ir veicināt dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, samazināt vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju, veicināt jaunu, vidi saudzējošu tehnoloģiju ieviešanu, atbalstīt tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus.

 

Jautājumu gadījumā, lūdzam sazināties ar SIA “Eko Kurzeme” rakstot e-pastu uz info@ekokurzeme.lv, vai zvanot pa tālr.22013939.

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 22013939
Certificate

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv

Privātuma politika

Lietojot ekokurzeme.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma  un sīkdatņu politikai.