Piedalies "Elektronikas šķiratlonā" un laimē vērtīgas balvas!

18.04.2020

Šā gada 20.aprīlī sākas šķirošanas kampaņa Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons”, kuru kopā ar partneriem organizē Latvijas Zaļais punkts. Akcijas ietvaros Brocēnu, Liepājas un tuvējo novadu iedzīvotāji aicināti, ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, bezkontakta veidā nodot nolietoto elektroniku kādā no SIA “Eko Kurzeme” atkritumu šķirošanas laukumiem. Vienlaikus “Elektronikas šķiratlona” ietvaros tiek atsākta valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ pārtrauktā elektronikas šķirošanas akcija “Eko Kurzeme” jaunatklātajā atkritumu šķirošanas laukumā Saldū.

“Elektronikas šķiratlons” notiks no 20.aprīļa līdz 20.maijam. Starp dalībniekiem, kuri šajā laikā kādā no akcijā pieteiktajiem šķirošanas laukumiem būs nodevuši nolietotās elektroiekārtas, tiks klātienē, ievērojot piesardzības prasības, reģistrēti izlozei. Tā notiks 31.maijā un tajā tiks izlozēta lielā balva – jauns televizors, kā arī veikalu tīkla “top!” dāvanu kartes un citas pārsteiguma balvas. Tie dalībnieki, kuri līdz ārkārtējās situācijas sākumam jau paspēja nodot elektroniku un reģistrēties izlozei atkritumu šķirošanas laukumā Saldū, patur iespējas kandidēt uz balvām.

SIA “Eko Kurzeme” atkritumu šķirošanas laukums Saldū atrodas Dzirnavu ielā 30 un tas pieejams gan Saldus, gan Brocēnu un citu tuvējo novadu iedzīvotājiem. Tā darba laiks ārkārtējās situācijas laikā:

  • Otrdienās no plkst.12-17,
  • Trešdienās plkst.15-19,
  • Ceturtdienās plkst.10-17,
  • Sestdienās plkst.10-14.

Savukārt uzņēmuma apsaimniekotais laukums Liepājā atrodas Ezermalas ielā 11. Tā darba laiks ārkārtējās situācijas laikā:

  • Pirmdienās no plkst.8-19,
  • No otrdienas līdz piektdienai no plkst.8-18,
  • Sestdienās no plkst.8-14.

Ierodoties šķirošanas laukumā, aicinām rūpīgi ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, fizisko distancēšanos un ierobežojumus attiecībā uz pulcēšanos. Tāpat pēc laukuma apmeklējuma aicinām rūpīgi nomazgāt rokas vai veikt to dezinfekciju.

Lai nodrošinātu drošu elektroiekārtu nodošanu pārstrādei, elektroiekārtas šķirošanas laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml. 

Akciju “Elektronikas šķiratlons” organizē Latvijas Zaļais punkts un SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar veikalu tīklu “top!”. Kopumā tā norisināsies vairāk nekā 40 šķirošanas laukumos visā Latvijā. Plašāk par akciju var uzzināt mājaslapā www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”.

Atgādinām, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas – veļas mašīnas, televizori, ledusskapji, plītis, datori, monitori, telefoni u.c. - tiek klasificētas kā videi kaitīgi un bīstami atkritumi, jo tās satur videi un cilvēkam bīstamas vielas.  Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās nokļūstot apkārtējā vidē rada toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 22013939
Certificate

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv

Privātuma politika

Lietojot ekokurzeme.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma  un sīkdatņu politikai.