24.aprīlī pagarināts darba laiks atkritumu šķirošanas laukumā Saldū; bez maksas varēs nodot arī četras vieglo automašīnu riepas

20.04.2021

 

Lai nodrošinātu iedzīvotājiem plašākas iespējas nodot dažāda veida šķirotos atkritumus, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eko Kurzeme” informē, ka Lielās talkas dienā, sestdien, 24.aprīlī, tiks pagarināts atkritumu šķirošanas laukuma Saldū, Dzirnavu ielā 30, darba laiks. Laukums būs atvērts no plkst.9:00 līdz 17:00. Turklāt iedzīvotāji līdz ar citiem atkritumu veidiem šajā dienā bez maksas varēs nodot arī četras vieglo automašīnu riepas.

Bez maksas šķirošanas laukumā no fiziskām personām tiek pieņemti šādi atkritumu veidi:

 • Plastmasas, papīra, metāla iepakojumi – PET pudeles, plastikāta maisi, šampūnu, dušas želeju un citu mazgāšanās līdzekļu pudeles, vējstiklu šķidrumu kanniņas, tetrapakas, kartona kastes, skārda bundžas, metāla kārbiņas un vāciņi, kā arī grāmatas, avīzes u.c.;
 • Stikla tara – stikla pudeles un burkas;
 • Elektrotehnika – ledusskapji, veļas mazgājamās mašīnas, televizori, mikroviļņu krāsnis, tosteri, blenderi, fēni, datori un cita tehnika, kā arī baterijas un akumulatori;
 • Luminiscentās spuldzes - dienasgaismas spuldzes, energoekonomiskās spuldzes, augstspiediena spuldzes, zemspiediena spuldzes - tiek pieņemtas ierobežotā daudzumā no vienas mājsaimniecības.
 • Koka iepakojums;
 • Eļļas, smēreļļas un eļļas filtri (ierobežotā apjomā);
 • Metāla izstrādājumi.

Par maksu no fiziskām personām šķirošanas laukumā tiek pieņemti šādi atkritumu veidi:

 • Logu stikls bez rāmjiem;
 • Būvgruži – Atkritumi, kas radušies būvniecības, renovācijas un ēku nojaukšanas rezultātā, kā arī pārpalikumi un bojātie materiāli, kas radušies celtniecības procesā vai materiāli, kas būvlaukumā tiek izmantoti īslaicīgi. To starpā arī podi, vannas, izlietnes u.c.;
 • Lielgabarīta atkritumi – dažāda veida mēbeles, piemēram, gultas, dīvāni, plaukti, galdi u.c.;
 • Bioloģiski noārdāmie atkritumi;
 • Industriālās riepas - smago automašīnu, traktoru riepas u.c. – par izmaksām, kas atšķirīgas dažāda veida riepām, aicinām zvanīt pa tel. 22022418.

Samaksa par šķiroto atkritumu nodošana ārkārtējās situācijas laikā tiek pieņemta ar bankas pārskaitījumu. Ierodoties šķirošanas laukumā, apmeklētājam jāiesniedz maksātāja rekvizīti, pēc kā tiek izveidots un uz e-pastu nosūtīts pēcapmaksas rēķins.

Plašāka informācija par šķirošanas laukumā pieņemamajiem atkritumu veidiem un cenām pieejama ŠEIT.

Akcijas dienā iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas atbrīvoties arī no četrām  vieglo automašīnu riepām. Citkārt no 1.aprīļa tās tiek pieņemtas par nelielu samaksu, par ko vairāk informācijas ŠEIT. Ņemot vērā vienošanos ar pašvaldībām, kā arī noteikto pašvaldības saistošajos noteikumos, vairākos SIA “Eko Kurzeme” apsaimniekošanas reģionos, tostarp Saldus un Brocēnu novados arī turpmāk sezonāli tiks īstenotas speciālas šķirošanas akcijas, kuru laikā no vieglo automašīnu riepām būs iespēja atbrīvoties bez maksas. Par to plašāka informācija tiek ievietota uzņēmuma mājas lapā www.ekokurzeme.lv sadaļā “aktualitātes”

SIA “Eko Kurzeme” atgādina, ka pandēmijas apstākļos šķirošanas laukumā jāievēro speciālas piesardzības prasības. Plašāka informācija pieejama ŠEIT.

Uzņēmums pateicas ikvienam iedzīvotājam par aktīvu iesaistīšanos atkritumu šķirošanā un aicina arī turpmāk šķirot mājsaimniecībā radītos atkritumus, lai tie nonāktu pārstrādē un kļūtu par jaunām izejvielām.

Plašāka informācija par SIA “Eko Kurzeme” piedāvātajām šķirošanas iespējām un citiem pakalpojumiem pieejama www.ekokurzeme.lv, kā arī rakstot uz e-pastu saldus@ekokurzeme.lv vai zvanot pa tel. 22022418.

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 22013939
Certificate

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv

Privātuma politika

Lietojot ekokurzeme.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma  un sīkdatņu politikai.