Izmaiņas autoriepu pieņemšanai SIA “Eko Kurzeme” atkritumu šķirošanas laukumos

25.03.2021

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eko Kurzeme” informē par gaidāmajām izmaiņām autoriepu pieņemšanai atkritumu šķirošanas laukumos Liepājā, Ezermalas ielā 11, un Saldū, Dzirnavu ielā 30. Lai veicinātu pilnvērtīgu riepu apriti, kā arī nodrošinātu to atbilstošu apsaimniekošanu un pārstrādi, no šā gada 1.aprīļa nolietotās autoriepas iedzīvotājiem būs iespējams nodot par nelielu samaksu – vidēji 2 eiro par vienu vieglās automašīnas riepu.

Abos SIA “Eko Kurzeme” atkritumu šķirošanas laukumos nokalpojušās autoriepas var nodot gan fiziskas, gan arī juridiskas personas. Izmaksas par riepu nodošanu ir 200 eiro par vienu tonnu jeb vidēji  2 eiro par vienu vieglā transporta līdzekļa riepu un aptuveni 15 eiro par smagās automašīnas riepu, atkarībā no tās izmēra.

Ņemot vērā vienošanos ar pašvaldībām, kā arī noteikto pašvaldības saistošajos noteikumos, vairākos SIA “Eko Kurzeme” apsaimniekošanas reģionos, tostarp Saldus un Brocēnu novados arī turpmāk sezonāli tiks īstenotas speciālas šķirošanas akcijas, kuru laikā no autoriepām būs iespēja atbrīvoties bez maksas. Par to plašāka informācija tiek ievietota uzņēmuma mājas lapā www.ekokurzeme.lv sadaļā “aktualitātes”.

SIA “Eko Kurzeme” informē, ka, ņemot vērā Covid-19 dēļ valstī noteiktos piesardzības pasākumus, pagaidām autoriepu pieņemšana atkritumu šķirošanas laukumos notiek pēc iepriekšējas pieteikšanās. Tā kā šobrīd epidemioloģiskās situācijas dēļ klientu apkalpošanas centrā klātienē iedzīvotāji pieņemti netiek, norēķini par riepu nodošanu fiziskām personām notiek pēc iepriekš izsūtīta priekšapmaksas rēķina. Pieteikties riepu nodošanai iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti, zvanot pa tel. 22013939 Liepājā, 22022418 – Saldū - vai rakstot uz e-pastu info@ekokurzeme.lv.

Vienlaikus uzņēmums atgādina, ka nolietotās autoriepas ir videi kaitīgie atkritumi un to novietošana neatļautās vietās sodāma rīcība, kā arī ir bīstama, jo rada ugunsdrošības riskus. Lai veicinātu riepu aprites sistēmas sakārtošanu valstī, ieteicams autoriepas iegādāties pie pārbaudītiem dīleriem, kuri, atbilstoši valsts likumdošanai, ir samaksājuši par riepu apsaimniekošanu un pārstrādi, turklāt nodrošina nokalpojušo autoriepu pieņemšanu bez maksas jauna riepu komplekta iegādes brīdī. Savukārt, iegādājoties lietotas riepas, kā arī pērkot tās internetā, lielākoties par tām dabas resursu nodoklis nav samaksāts, kas kropļo kopējo riepu apsaimniekošanas sistēmu.

Plašāka informācija par SIA “Eko Kurzeme” pakalpojumiem, piedāvātajām šķirošanas iespējām, tostarp speciālajām akcijām novados pieejama www.ekokurzeme.lv, rakstot uz e-pastu info@ekokurzeme.lv vai zvanot pa tel. 22013939 (klientu centrs Liepājā), 22022418 (klientu centrs Saldū).

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Atkritumu šķirošanas vietas Liepājā un Aizputes novadā

Kontaktinformācija

Tālrunis: 22013939
Certificate

Eco Baltija grupas uzņēmums. Uzzini vairāk www.ecobaltia.lv

Privātuma politika

Lietojot ekokurzeme.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma  un sīkdatņu politikai.